Intervijas

Kā "latviešu Elviss" svinēja Preslija jubileju / Reinis Kļavis, Vakara Ziņas, 17.01.2014
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>"Kaut arī Elvisa Preslija dzimšanas dienas atzīmēšana pasaulē nav tik ļoti populāra kā nāves dienas atzīmēšana, svētku nekad nevar būt par daudz. 8.janvārī restorānā "Rockabilly House" Līvu laukumā Vecrīgā ar latviešu Elvisa - Ivara Pētersona piedalīšanos tika nosvinēta rokenrola karaļa 79.jubileja."

Dāvana sev un klausītājiem / Agnese Ģērmane, Neatkarīgā, 3.09.2013
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>

"Mūziķim tā ir labākā dāvana, ko viņš var sev pasniegt - sagatavot koncertu un ielūgt skatītājus. Kā saka, pilna zāle ciemiņu," teic mūziķis Ivars Pētersons, kurš 7.septembrī Dailes teātra lielajā zālē ar koncertšovu Back to the Sixties svinēs savu 45 gadu dzimšanas dienu.

Ar rokenrolu uz sirds / Sandra Landorfa, Patiesā Dzīve, 23.08.2013
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>

"Labprātāk Ivars Pētersons nogrieztu matus uz ezīti. Tad atkristu ilgā ņemšanās pie spoguļa, mēģinot izveidot frizūru kā Elvisam Preslijam..."

7 notikumi, kas mainīja manu dzīvi / Tekla Šaitere, Sestdiena, 16.08.2013
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>

Latviešu rokenrola karaļa pirmais lielkoncerts / Ieva Liberte, NRA, 05.09.2008
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>

"Es nedzīvoju ar domu, ka esmu Elvisa Preslija līdzinieks. Par leģendārā rokenrola karaļa sekotāju mani padarījusi sabiedrība. Es tikai daru to, kas man patīk," teic rokenrola dziedātājs Ivars Pētersons, kurš sestdien Dzintaru koncertzālē sniegs koncertu The Songs of Elvis - Ielūdz Ivars Pētersons.

Latviešu Elviss Preslijs / nra.lv, Patiesie stāsti, Ina Zelča, 12.08.2008
lasīt pilnu interviju PDF formātā >>>

Ja rokenrola dziedātājs Ivars Pētersons šodien dzīvotu Amerikā, tad viņam nāktos grūtāk sevi apliecināt kā leģendārā Elvisa Preslija ne tikai balss, bet arī vizuālajam līdziniekam.
Tur rokenrola karaļa Preslija kults joprojām dzīvo, tas uz mūžu paliks nemirstīgs. Taču tāds nav latviešu mūziķa pašmērķis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Ivars pats apzināti nekad nav tiecies līdzināties Elvisam. Līdzību sazīmēja pašmāju rokenrola cienītāji. Un Ivars to ir pieņēmis. Par to, ko nozīmē muzicēt zem pasaulslavenās leģendas zīmes un citām mūziķim aktuālām lietām, saruna ar viņu pašu, Ivaru Pētersonu.

Ivars Pētersons. Rokenrols kā dzīvesveids / Diena.lv, Una Griškeviča, 05.09.2008

Pētersons ar rokenrolu aizrāvies nejauši — mācoties mūzikas skolā, klausījies tolaik pieejamās plates un lentes ar mūziķu ierakstiem un pamazām sācis spēlēt arī pats. "Es gan negribētu, ka mani nepārtraukti dēvē par "latviešu Elvisu Presliju", jo pats nekad tā sevi neesmu saucis," mūziķis strikti nosaka. Tiesa, viņš pirms vairākiem gadiem apmeklējis Amerikā notiekošo Elvisa Preslija līdzinieku konkursu, kurā ticis pusfinālā un izpelnījies vietējās preses interesi. "Esmu Preslija fans, taču tas nenozīmē, ka man būtu pilna māja ar viņa piemiņas lietām. Un koncertos nevelku Preslijam tik raksturīgo grezno, balto kostīmu, lai gan uz skatuves nekāpju gluži Tkreklā un džinsos." Savu dēlu Elvisu Patriku gan mūziķis nosaucis par godu Preslijam. Mūziķa nākotni dēlēnam Ivars nepareģo, lai gan puikam interese par rokenrolu esot un viņš labprāt mācoties spēlēt gan klavieres, gan ģitāru. "Tad jau redzēs, jo laika ir pietiekami."

Zem rokenrola leģendas zīmes. Latviešu Elviss Preslijs / Patiesie stāsti #16 (39) 08.08.2008

Ja rokenrola dziedātājs Ivars Pētersons šodien dzīvotu Amerikā, tad viņam būtu grūtāk sevi apliecināt kā leģendārā Elvisa Preslija ne tikai balss, bet arī vizuālajam līdziniekam. Tur rokenrola karaļa kults Preslija kults joprojām dzīvo, tas uz mūžu paliks nemirstīgs. Taču tāds nav latviešu mūziķa pašmērķis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Ivars pats apzināti nekad nav tiecies līdzināties Elvisam. Līdzību sazīmēju pašmāju rokenrola cienītāji. Un Ivars to ir pieņēmis. Par to, ko nozīmē muzicēt zem pasaulslavenās leģendas zīmes un citām mūziķim aktuālām lietām, saruna ar viņu pašu, Ivaru Pētersonu...

Raksts no Life Guide (2006) Teksts: Ilze Graubiņa Ivars Pētersons: Ooo! Labrīt, Elviss!

Viņš ir mazliet kautrīgs, pirmo disku veltījis dēlam, brauc ar 60. gadu amerikāņu auto, un arī viņa ārējais izskats rada vēlmi iesaukties – O! Elviss! Ivars apgalvo, ka necenšas līdzināties Elvisam Preslijam, tomēr dzīve pati ir nolikusi visu savās vietās un līdzība ir pārāk spēcīga, lai tā būtu vienkārši nejaušība...

Latviešu Preslijs rīko ballīti. / Neatkarīgā - 03.01.2006.

Viņš pasit padusē savu rotaļu klavierīti un saka: atā, es eju uz darbu! «Plastisko operāciju neesmu taisījis, arī matus melnus nekrāsošu,» smaida mūziķis Ivars Pētersons. Sestdien Četros baltos kreklos viņš aicina uz rokenrola ballīti par godu Elvisa Preslija dzimšanas dienai...

Latviešu Preslijs rīko sava elka dzimšanas dienas svinības. / Vakara Ziņas – 07.01.2005.

„Sestdien rokenrola karalim Elvisam Preslijam apritētu 70.jubileja. Tā kā Latvijā līdz šim nekādi pasākumi par godu viņa dzimšanas dienai nav rīkoti, nolēmu, ka šis būti īstais brīdis,” nopietni saka mūziķis Ivars Pētersons – rokenrola karaļa fans un līdzinieks...

Latviešiem ir pašiem savs Elviss Preslijs. / Mezgls – 05.01.2005.

Ivars Pētersons tiek saukts arī par latviešu Elvisu Presliju. Ar Elvisa mūziku fonā viņš dzīvojis kopš bērnības, beidzis mūzikas skolu, tagad muzicē kopā ar savu rokenrola grupu, kas pagājušā gada vasarā guva panākumus starptautiskā festivālā Francijā. Ivaram ir frizūra kā Elvisam, mašīna kā Elvisam, mikrofons kā Elvisam un.. pat viņa dēlu sauc Elviss! ... Ja īstais Elviss būtu dzīvs, 8.janvārī viņš svinētu savu 70 gadu jubileju...

Latviešu Preslijs franču Vudstokā. / Privātā Dzīve – 24.08.2004.

Latvieši no spožākās puses sevi parādījuši vēl vienā starptautiskā pasākumā – kantrimūzikas festivālā Francijas pilsētiņā Mirandē. Mūziķa Ivara Pētersona vadītās grupas koncertus Mirandes avīze metaforiski komentēja kā rokenrola karaļa Elvisa Preslija ēnu, kas lidinās virs skatuves. Par neticamajām kataklizmām braucienā uz Franciju un festivāla iespaidiem PDz stāsta IVARS PĒTERSONS un viņa sieva IEVA VĒBERE...

Interesanti par Elvisu...


Elvis Preslijs (pilns vārds Elvis Ārons Preslijs) piedzima 1935.gada 8.janvārī Tupelo, Misisipi štatā, mira 1977.gada 16.augustā Memfisā, ASV.

  Desmit gadu vecumā Elviss, pakāpies uz krēsla, kāda vietēja mēroga konkursā pirmoreiz iedzied mikrofonā un izcīna otro vietu, balvā saņemot 5 dolārus.

   1946. gada 8. janvārī Elviss dāvanā saņem ģitāru. Ģitārspēli Elvisam māca viņa tēvabrālis un vietējās draudzes mācītājs.

    1951. gadā Elviss saņem autovadītāja apliecību. Viņa pirmais auto ir 1942.gada Lincoln Zephyr.

     Elvisa pirmā darbavieta pēc vidusskolas beigšanas ir firma „Parker Machinists Shop”, kur viņš strādā par šoferi.

      1953.gada jūlijā tiek ierakstīta dziesma "My Hapiness", par kuru Preslijs, lai to ierakstītu studijā "Memphis Recording Service" samaksā četrus dolārus.

       Elviss Preslijs ir visu laiku populārākais rokenrola dziedātājs un pamatoti tiek saukts par rokenrola karali.

        1958. gadā Elvisu iesauc ASV karadienestā. Uz ielas, kur ved jauniesauktos, savu elku pavadīt ierodas ap 2000 fanu.

         Saņēmis 3 Grammy balvas par gospeļu albumiem.

          Filmējies 33 filmās, kas kopumā ienesa 150 miljonus dolāru.

           1960.gadā kļuva par melnās jostas īpašnieku karate.

            12 no viņa albumiem ir ieguvuši Platīna albuma statusu.

             1965. gadā Elviss satiek savu nākamo sievu – 14 gadus veco Prisilu Beljū. Abi aprecas 1967. gada 1. maijā.

              Kopumā pārdoti vairāk kā 1 miljards albumu.

               1968.gada 2. janvārī piedzimst Elvisa meita Liza Marija Preslija.

                Elvisa māja Graceland ir otra apmeklētākā māja ASV - vairāk kā 600 tūkstoši cilvēku gadā. Pirmajā vietā ir Baltais nams.

                 Viņa TV koncertu "Aloha from Hawaii" (1973) noskatījās vairāk cilvēku nekā Neila Armstronga pastaigu pa mēness virsmu.

                  Žurnāla Billboard aptaujās 18 no viņa dziesmām ir atradušās pirmajā vietā.

                   elvis

                   1993. gada 8.janvārī par godu Elvisa Preslija 58. dzimšanas dienai ASV tiek izlaista mūziķa pastmarka, Preslijam kļūstot par pirmo rokmūziķi, kas ASV iemūžināts uz pastmarkas.

                    1998.gadā Elviss Preslijs tiek uzņemts Kantrī mūzikas slavas zālē.

                     Džons Lenons par Elvisu ir teicis: Pirms Elvisa nebija nekā.

                      2010.gadā, atzīmējot 75. dzimšamas dienu, nāk klajā 100 dziesmu komplekts "Elvis 75: Good Rockin Tonight"

                       Nedaudz no bilžu galerijas...


                       Dzintari Dzintari Dzintari