Ivars Pētersons Vecrīgas sirdī nosvin Preslija jubileju.Kaut arī Elvisa Preslija dzimšanas dienas atzīmēšana pasaulē nav tik populāra kā nāves dienas atzīmēšana, svētku nekad nevar būt par daudz. 8.janvārī restorānā "Rockabilly House" Līvu laukumā Vecrīgā ar latviešu Elvisa - Ivara Pētersona piedalīšanos tika nosvinēta rokenrola karaļa 79.jubileja.

Ivars Pētersons - BACK to the SIXTIES.


2013.gada 7.septembrī Dailes teātra lielajā zālē notiek vērienīgs koncertšovs, kuru rīko Ivars Pētersons, atzīmējot savu 45 gadu jubileju. Koncertā atskaņo sešdesmito gadu populārākās melodijas sākot no lirisko mīlas balāžu zelta krājuma līdz pat rokenrola klasikai. Tās savulaik izpildījuši tādi mākslinieki, kā Tom Jones, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Ray Charles un citi.

Šajā koncertā pamatsastāva grupai Petersons Band pievienojas virtuozais pianists Gints Žilinskis, ģitārists Valdis Indrišonoks, Mirage Jazz Orchestra pūtēju kvartets un vokālais kvartets Harmony 4 Riga. Tāpat koncertā tiek izpildīti dueti ar viesmāksliniekiem - unikālās balss īpašnieci, blūza izpildītāju Mirtu, talantīgo aktrisi un dziedātāju Zani Dombrovsku, Latvian Blues Band vokālistu un līderi Jāni "Bux" Bukovski u.c. Vakara viesu vidū - atraktīvā rokenrola deju grupa Ķengurroks.

Country Music Messe Berlin 2012.


2012. gadā Ivars Pētersons ar grupa dodas uz Berlīni, kur no 3-5. februārim notiek Vācijas lielākais kantrīmūzikas festivāls Country Music Messe Berlin, kuru ik gadu apmeklē tūkstošiem kantrīmūzikas fanu no visas pasaules. Speciāli šim festivālam tiek izveidota kopīga koncertprogramma ar Latvijas populārāko kantrīmūzikas izpildītāju Linitu.

Ziemassvētku koncerts - ielūdz Ivars Pētersons.2010.gada 19.decembrī, Ādažu Kultūras centra koncertzālē, Ivars Pētersons rīko savu Ziemassvētku koncertu, kurā tiek izpildītas populāras un laika gaitā iemīļotas dziesmas no Dean Martin, Frank Sinatra, Elvis Presley, u.c. pasaulē pazīstamu dziedātāju repertuāra. Koncertā ielūgti uzstāties arī Raimonds Macats, Laimis Rācenājs, Mirta, Anete Kotoviča, vokālais kvartets "Harmony 4 Riga" kā arī stīgu kvartets Raimonda Ozola vadībā.

The songs of Christmas - ielūdz Ivars Pētersons.


2009. gada 19. un 20.decembrī, koncertzālē Lielā Ģilde Ivars Pētersons rīko savu Ziemassvētku lielkoncertu, kurā tiek izpildītas gan pēdējos gados tapušas oriģinālkompozīcijas, gan arī pasaules Ziemassvētku hiti. Koncertā tiek izpildīti dueti ar Ievu Kerēvicu, Laimi Rācenāju, Linitu un blūza dziedātāju Mirtu.

The Songs of Elvis - Ielūdz Ivars Pētersons.

2008. gada 6. septembrī, Dzintaru koncertzālē Ivars Pētersons rīko savu pirmo lielkoncertu "The songs of Elvis" kurā tiek izpildītas populāras, tautā iemīļotas dziesmas no leģendārā rokenrola karaļa Elvisa Preslija repertuāra, kura radošajā biogrāfijā ir aptverti ļoti daudzi mūzikas žanri - no rokenrola un kantri, līdz blūzam un gospeļiem. Šo žanru daudzveidību attēlo koncertā, kurā ielūgti uzstāties vairāki Latvijā populāri solisti, tai skaitā, Jolanta Gulbe, Laimis Rācenājs, Zane Dombrovska, Valdis Indrišonoks, Mirta, Marija Naumova, Linita, operdziedātāja Rudīte Ruško un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra kvartets Raimonda Ozola vadībā. Vairākas dziesmas no šī koncerta ir apkopotas CD un DVD.


Elvisa līdzinieku festivāls Lake George 2007.

2007. gada jūnijā, ASV pilsētā Lake George norisinās gadskārtējais Elvisa līdzinieku festivāls, kurā piedalīties uzaicināts pārstāvis no Latvijas - Ivars Pētersons. Festivālā piedalās dziedātāji no visas pasaules, pārsvarā no ASV un Kanādas. Šeit Elviss ir sevišķi populārs. Pasākumi norisinās 3 dienas, kuru laikā notiek koncerti uz vairākām pilsētā izvietotām skatuvēm. Pilsētas ielās norisinās seno automašīnu parāde, kā arī tiek noteikts labākais Elvisa līdzinieks.

PETERSONS BAND koncertē Bad GasteinGrupa PETERSONS BAND 2007.gada pavasarī viesojas Austrijas kalnu kūrortā BAD GASTEIN, kur izklaidē no dažādām pasaules valstīm atbraukušos ziemas sporta veidu cienītājus. Koncerti notiek mūzikas klubā „OLE”. www.simader.lv

Elvisa dzimšanas diena.

2005.g. 8.janvārī klubā „Četri balti krekli” notiek rokenrola ballīte par godu Elvisa Preslija 70. dzimšanas dienai, kuru organizē Ivars Pētersons. Šis ir pirmais tāda veida pasākums Latvijā, kurš kopā pulcē rokenrola un Elvisa Preslija mūzikas cienītājus. Vakara gaitā uz skatuves muzicē „Keksi”, „Juke Box”, Ivars Pētersons, kā arī rokenrola dziedātājs no Maskavas - Nikita Rylov.

Arī turpmākajos gados tradīcijas tiek turpinātas un katru gadu janvāra sākumā kādā no Rīgas klubiem notiek svinības par godu Elvisa Preslija dzimšanas dienai.

Mirandes festivāls, 2004.

2004.g. 9.-14.jūlijā Dienvidfrancijas pilsētā Mirandē notiek viens no lielākajiem kantri mūzikas festivāliem Eiropā MIRANDE 2004. Šajā festivālā viesu sarakstā uzaicināts piedalīties arī Ivars Pētersons ar grupu PETERSONS BAND. Vietējā pilsētas futbola stadionā uzbūvēta apjomīga skatuve, uz kuras sešus vakarus pēc kārtas muzicē grupas no ASV, Kanādas, Francijas, Beļģijas, Luksemburgas, Latvijas u.c. Uz skatuves var redzēt tādus pasaulē slavenus māksliniekus kā Bufallo C. Wayne, Bill Wyman & Rhythm Kings, Albert Lee, Mike Sanchez, u.c. Grupa PETERSONS BAND uz skatuves uzstājas 6 dienas, katru dienu sniedzot stundu garu koncertu. Festivālu apmeklē vairāk kā 10 000 kantri mūzikas cienītāju no visas pasaules. www.country-musique.com


Interesanti fakti...


Par rokenrola dzimšanas dienu uzskata 1954. gada 12. aprīli. Tā ir diena, kad ASV ekrānos parādās filma ar Bill Haley dalību un viņa slaveno melodiju "Rock Around the Clock"


  Rock'n'roll burtiskā tulkojumā no angļu valodas nozīmē šūpoties un griezties. Rokenrols ir arī amerikāņu izcelsmes pāru deja, kas ieguva popularitāti 20.gs. 50-tajos gados.


   Rokenrola mūzikas izcelsme meklējama 40-to gadu beigās kā daļa no afro - amerikāņu kultūras un saucās Rhytm and Blues. Agrīnajā attīstības stadijā to pazina kā rockabilly, kas apvienoja blues, boogie-woogie un jazz elementus


    Rokenrolam tiek piedēvēti nopelni gan karu izbeigšanā un miera, un tolernaces izplatīšanā, gan arī nevainības izkropļošanā uz morālā pagrimuma veicināšanā.


     Pagājušā gadsimta 50-tajos gados Padomju Savienībā rokenrols bija aizliegts ar likumu.

     Nedaudz no bilžu galerijas...


     Dzintari Dzintari Dzintari